Tani kurier przewozi paczki z Polski do Chin na zlecenie klientów indywidualnych oraz firm. Co istotne, są to usługi dostępne bez umowy, więc nawet zamówienia jednorazowe można szybko i bez problemu złożyć za pomocą funkcjonalnego formularza. W odpowiednie miejsce wpisuje się dane adresowe oraz podstawowe parametry, a także zaznacza się opcje dodatkowe, jeśli są one konieczne. To na tej podstawie dowiemy się, ile kosztuje przesyłka z Polski do Chin oraz jaki jest przewidywany czas doręczenia. Będzie on niewątpliwie zależny od wybranego środka transportu. Po wypełnieniu formularza otrzymujemy szereg ofert tanich kurierów do Chin i po wyborze najbardziej interesującej opcji wystarczy zapłacić szybkim przelewem, wydrukować list przewozowy i czekać na przyjazd przewoźnika.
Przesyłki z Polski do Chin zazwyczaj doręczanie są w przeciągu 3-5 dni roboczych. Do tego należy dodać również czas koniecznych odpraw celnych. By cała procedura przebiegała bez problemów, należy przygotować niezbędne dokumenty takie jak upoważnienie, fakturę, dokumenty firmy lub skan dowodu osobistego.
Tani kurier do Chin z Polski dostarcza koperty z dokumentami i paczki, najczęściej wykorzystując transport lotniczy. Ten pierwszy rodzaj przesyłek ze względu na parametry jest najtańszą opcją.
Przepisy celne, fitosanitarne i międzynarodowe precyzyjnie określają, czego nie wolno wysyłać z Polski do Chin. Choć jest to bardzo atrakcyjny rynek dla eksporterów, to jednak trzeba zapoznać się z listą towarów, których nie wolno spakować. A jest ona dość długa i okazuje się, że nie na wszystkie towary z Polski w Chinach będziemy mieć zielone światło. Przede wszystkim za opracowywanie wytycznych odpowiedzialne są Chińska Administracja Celna oraz Ministerstwo Handlu Chin. To te dwa urzędy publikują katalogi towarów, których nie można wysyłać do Chin. Przede wszystkim na terenie tego kraju nie można sprzedawać samochodów używanych i używanej odzieży. Chińczycy bardzo mocno ograniczają również import nowej odzieży bawełnianej i przędzy. Podobna polityka dotyczy wyrobów ze stali, plastiku i włókien sztucznych. Ze względu na przepisy fitosanitarne niedozwolony jest transport nasion, dodatków do pasz czy nawozów. Chińskie Ministerstwo Zdrowia w innej dyrektywie określa również listę produktów szkodliwych dla zdrowia, które nie mogą się znaleźć w produktach spożywczych przesyłanych z Polski do Chin. Na przykład są to barwniki czy inne składniki.
Oczywiście na liście towarów zabronionych znajdują się rzeczy, których nie można przewozić w ramach międzynarodowych restrykcji. Dotyczą one przede wszystkim odpadów radioaktywnych, pieniędzy i papierów wartościowych, zwierząt i roślin oraz szeregu przedmiotów, które są niebezpieczne i mogą zagrozić bezpieczeństwu kuriera oraz innych paczek.
Rynek chiński jest bardzo atrakcyjny dla europejskich (w tym polskich) firm. Tak duża populacja oraz jej specyfika sprawiają, że przedsiębiorstwa szukają sposobów, by dystrybuować towary w państwie środka, upatrując w nim okazji do tego, by rozwijać markę i znaleźć rynek zbytu dla swoich towarów czy usług. By wejść na chiński rynek, należy spełnić szereg wymogów w zakresie certyfikacji produktów, zgód na import, a także zasad pakowania i etykietowania produktów.
Wszystkie paczki, które nadawane są za granicę przechodzą przez dodatkową odprawę i muszą spełnić szereg różnych formalności. Wysyłając paczkę do Chin za pośrednictwem kuriera otrzymamy niezbędną pomoc w zakresie przygotowania odpowiedniej dokumentacji. Do przesyłki należy dołączyć upoważnienie do odprawy celnej, fakturę proforma i dokumenty firmy (lub skan dowodu osobistego dla osób prywatnych). To nie tylko gwarantuje sprawną obsługę na każdym etapie transportu, ale również to, że przesyłka nie utknie w magazynie z powodu niespełniania jakiś formalności.
Wyceń paczkę do Chin na BrokerKurier.pl